Psikologlar İçin Kişisel Markalaşma

Markalaşma nedir? Bu sorunun yanıtını ararken yabani otların arasında kaybolmak oldukça kolaydır. Marka bilinci oluşturma; yazı tipleri, logolar ve renkler ile ilgili mi? Yoksa potansiyel müşterilerinize gönderdiğiniz mesajla mı ilgili? Ya da reklam malzemeleriniz mi?

Teknik olarak, markalaşma bunların hepsidir. Basitçe söylemek gerekirse markalaşma, sunduğunuz hizmeti diğerlerinden ayıran her şeyin şemsiyesidir.

Konu çok özel ve hassas bir alan olduğunda genelde “markalaşma” sözcüğünden uzak durma eğilimimizin kökeninde, onu yalnızca bir satış faaliyeti olarak görmemiz bulunur ve uzmanı olduğumuz özel alan ile ilgili bir satış personeli gibi görünmeyi istemeyiz.

Markalaşma Terapi Özel Alanına Nasıl Uygulanır?

Bir çok terapist bu işe ilk başladığında, “markalaşma” ile ilgili her şeyin çok satışçı olduğunu düşünür ve bir terapist olarak değerlerine uygun olmamasından korkar. Sonuçta bir terapist satış işinde değildir, yardım işindedir.

Bir çok psikolog, psikoterapist, sosyolog ve psikolojik danışmanın bu şekilde düşündüğünden eminim ve bu başlamak için harika bir yer.

Markalaşma potansiyel danışanların doğru terapisti ve uzmanı bulmalarına yardımcı olur. Aslında bu yüzden pek çok terapistin alanında bir satış elemanı gibi görünmemek adına markalaşmadan bir veba gibi kaçmasına hiç gerek yok. Çünkü her terapistin potansiyel danışanlarının onu bulabileceği bir yerde kendini konumlandırmaya, onu diğer terapistlerden ayıran özellikleri belirginleştirerek danışlanların doğru tercihleri yapabilmesi için markalaşmaya ihtiyacı vardır.

İnsanlara yardım etmek istiyorsak, önce insanların bizi bulmalarına yardım etmeliyiz. İnsanların bizi bulmasını istiyorsak, kim olduğumuz ve neyle ilgili olduğumuz konusunda net olarak, doğru yerde konumlanmalıyız.

Bu eğitim, kişisel markalaşma konusunda psikologlar ve psikoloji alanına özel dinamikler ele alınarak tasarlandı. Katılımcılar eğitimin ardından alanlarındaki dinamikler ile uyumlu bir şekilde kişisel markalaşma süreçlerini kendilerinin yönetebilecekleri bilgilere ve yöntemlere sahip olacaklar.

Eğitim 10 Nisan Pazar günü, Akademi 2.0 ofisinde yüz yüze gerçekleştirilecektir. Eğitim sonunda katılımcılara Akademi 2.0 onaylı katılım belgesi verilecektir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin